Zuzana a syn Jakub, Bratislava

Metabolic Balance - toto slovné spojenie som prvý krát počula takto pred rokom, kedy som riešila váhu svojho syna, ktorý vážil viac ako 120 kg. Nerobil žiadny šport a jedinou jeho aktivitou bol počítač...


15 ročný Jakub schudol viac ako 20kg a z pasívneho adolescenta je aktívny športovec!

Metabolic Balance - toto slovné spojenie som prvý krát počula takto pred rokom, čiže začiatkom jari 2012. Už dlhšie som riešila váhu svojho syna (v tom čase mal 15 rokov), ktorý vážil viac ako 120 kg. Nerobil žiadny šport a jedinou jeho aktivitou bol počítač. Nie v tom zmysle, že by sa nevedel hýbať, na to bol ešte primladý, ale skôr v zmysle, že sa mu nič nechcelo, a to doslova. 
Keď som sa potom stretla s jedným Švajčiarom, prišla reč na chudnutie. Chudnutie zdravé, také, ktoré by 15-rocnemu chalanovi nespôsobilo žiadne zdravotne komplikácie a ktoré by bolo hlavne pre neho zvládnuteľné. Nechala som si nim vysvetliť princípy a začala som si študovať po internete všetko, čo súviselo s témou metabolic balance. Nakoniec som sa odhodlala, porozprávala som sa so synom a ten súhlasil s návštevou nasej poradkyne vo VitalStudio-Metabolic, pani Grich. 
Moje pridanie sa do programu súviselo skôr s podporou môjho syna. Povedala som si, že to musím robiť s nim, po prvé, aby som vedela, ako sa cíti, čo prežíva a po druhé, aby v tom nebol sám. No a potom som si povedala, že napriek tomu, že som mala nadváhu a cítila som sa dobre, život som si užívala, netrápila som sa hlúposťami ako „tu mi niečo prevísa a tam mám niečoho priveľa, napriek tomu som si povedala, že ak schudnem, budem rada a budem si život užívať v „novom tele“.
A čo vlastne rozhodlo o voľbe pravé metabolic malance, keď na svete je toľko iných produktov? Možno najviac to, že na začiatku všetkého sa najskôr z krvi urobí analýza a až na základe týchto výsledkov sa stanovuje jedálniček. 
Mimochodom, začiatok bol pre nás ťažký. Menej jedla, bez oleja, nemôžete jesť, čo práve chcete a hlavne kedy chcete. Musíte dodržiavať princípy. Toho som sa najmä pri synovi veľmi obávala. Vyžadovalo to od nás, ale najmä od neho, veľkú dávku odhodlania a trpezlivosti. Však len si predstavte, pubertiaka, navštevujúceho strednú školu, ako si miesto obeda vybaľuje rôzne krabičky obsahujúce jeho obed. V jednej natrhaný šalát, v druhej pripravenú zálievku na šalát, v tretej mäsko, hydinu alebo ryba. Obdivovala som ho za jeho guráž s akou toto cele zvládal. A obdivovala som aj jeho neskutočnú húževnatosť s akou sa zakusol do problému so svojou nadváhou. Koľkokrát som chcela prísnu fázu porušiť, dať si čo i len kúsok čokolády alebo vyprážaný rezník, ale on bol ako moje svedomie vždy za mnou, aby povedal: "mami, nie". 
A tak sme postupne zdolávali deň po dni, týždeň po týždni a spolu s nami sa menili aj naše telá. Syn mal v lete už o 15 kg menej a začiatkom školského roku si siahol na 20-tku. Ja som schudla celkovo 15 kg. Zmena imidžu, šatníku... Syn začal na jeseň pravidelne športovať a váhu si tým drží. Teraz po roku, keď som prestala dodržiavať princípy programu a vrátila sa späť k pôvodnému spôsobu života, je to cítiť čo ma hnevá. Chcem zmeniť svoje stravovacie návyky definitívne, lebo vidím, že to nie je ono.  Predsa, keď si zvyknete na super telo a chvály od okolia, chcete to znovu. Spolu s podporou pani Grich to tento raz zvládnem a som odhodlaná nezmeniť svoje stravovacie návyky natrvalo.
 

Kurzy

Vyberte si z našej ponuky