Basenpulver, alkalizujúci = zásaditý prípravok

BIO VEGAN SUGAR FREE MB FAZA 3 MB FAZA 2 LACTOSE FREE GLUTEN FREE

Cena: 25,20 €  (300 g)

Dostupnosť: skladom

Cena je vrátane DPH. K cene sa pripočítava poštovné.

Popis

Prečo a kedy je zásaditý prášok potrebný?

Únava, ospalosť alebo dokonca bolesti hlavy, vypadávanie vlasov a bolesti tela môžu vznikať kvôli silnej "kyslosti" organizmu. Náš moderný spôsob života (výživa, stres a znečistenie životného prostredia) často narúšajú rovnováhu medzi kyselinami a zásadami v organizme. Vylučovanie neprchavých báz cez obličky vyžaduje zásadité látky, ktoré sa musia dodávať prostredníctvom potravín bohatých na zásady. Ak je prísun zásad prostredníctvom prirodzenej stravy príliš nízka alebo nižšia ako je potreba, nadbytočné kyseliny nemožno odstrániť a tak sa zhromažďujú napr. v spojivovom tkanive. Môžete si predstaviť že, ako keby odvozca odpadu štrajkoval a preto sa odpad hromadí v uliciach až vytvorí horu odpadu.

Ako funguje zásaditý prášok?

Na odkysľovanie je dôležité používať iba prírodné ovocné a zeleninové základy bez chemických prísad alebo chemických báz. Okrem toho by vhodné bázické prípravky nemali obsahovať sodík, cukor (vrátane laktózy), maltodextrín alebo sacharózu a nemali by obsahovať farbivá a konzervačné látky. Prírodné základy ovocia a zeleniny sa nazývajú citrát draselný a horečnatý. Sú schopné obnoviť prirodzenú rovnováhu bez vedľajších účinkov a protiregulácií. Špeciálna vec týkajúca sa ovocných a zeleninových základov spočíva v tom, že kyseliny sú neutralizované vo vnútri i mimo buniek.

Sana d'oro zásaditý prášok s 95% citrátmi!

Chutné minerály na báze citrátov (vyrobené z rastlinných a minerálnych surovín) - Podľa predlohy prírody! Niektoré z našich potravín poskytujú základné minerály. Rozklad uhľovodíkov, tukov a bielkovín v organizme produkuje kyseliny, ktoré môžu byť neutralizované pomocou alkalických minerálov. Pomer kyseliny a bázy by mal byť vyvážený.  

300 g = 67 porcii!

Zloženie

Citrát draselný, citrát vápenatý, citrát horečnatý, uhličitan horečnatý, kyselina kremičitá, prírodná citrusová aróma, citrát zinočnatý, vitamín D3.

Výživové hodnoty na
1 ML = 4,5 g              
% RDA            
Energetická hodnota
8 kcal/ 34,5 kJ

 

Bielkoviny

0 g

 

Sacharidy

z toho cukry

0 g

0 g

 

Tuky

z toho nasýtené mastné kysliny           

0 g

0 g

 

Vláknina

0 g

 

Nátrium

1,3 mg

 

Kálium

745 mg

37%

Calcium

275 mg

34%

Magnésium

182 mg

49%

Zinok

2,5 mg

25%

Vitamín D3

2 ug

50%

Silízium

45 mg

 

 

Použitie

Rozpustíme jednu dávku 4,5 g v 300 ml vody s nízkym obsahom sodíka 1-2 krát denne. Najlepšie piť s jedlom. V prípade porúch draslíka, hyperkalémie alebo zlyhania obličiek (súvisiacich s liekmi), používajte len po konzultácii s lekárom.

Odporúčaný denný príjem by sa nemal prekročiť. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Doplnky stravy by sa nemali používať ako náhrada za vyváženú, pestú stravu a zdravý životný štýl.

Recepty

Inšpirujte sa odskúšanými receptami, avšak kreativite sa medze nekladú.